Minox stapt in juni over op vernieuwde btw-aangifte
Goed nieuws! De vernieuwde btw-aangifte is inmiddels beschikbaar voor alle Minox-klanten met een btw-aangiftemodule in hun abonnement. De vernieuwde module biedt meer inzicht in reeds ingediende aangiftes en heeft bovendien een directe koppeling met de Belastingdienst, waardoor je btw-aangiftes met één druk op de knop indient. Geen handmatig overtypen meer en minder kans op fouten. Tot 24 juni 2025 kan nog gebruik gemaakt worden van de ‘oude’ aangifte, maar waarom wachten? Alle voordelen vind je hieronder!

Btw nu wijzigbaar per rekening
Een belangrijke verbetering is ook dat je voor omzetrekeningen in het grootboek nu de optie ‘btw-wijzigbaar’ kunt activeren. Voorheen was het nodig om per btw-code een aparte omzetrekening aan te maken. Dat is niet langer nodig (na activatie van de nieuwe btw-module). Hierdoor wordt het grootboek overzichtelijker en kun je omzet flexibeler categoriseren op soort.
Eenvoudig corrigeren
Daarnaast signaleert Minox automatisch veranderingen in voorgaande periodes en stelt correcties voor in je volgende aangifte.Ook suppletieaangiftes worden automatisch berekend.
Voor ondernemers met internationale handel ondersteunt Minox uiteraard de Opgaaf ICP. Alle eerdere aangiftes blijven beschikbaar in een duidelijk overzicht.
Overstap tot 24 juni
Je kunt de vernieuwde btw-aangifte per administratie binnen je abonnement activeren door naar Taken | Btw-aangifte te gaan. We bouwen dan automatisch een overzicht op van de reeds definitief gemaakte aangiftes. Tot 24 juni kun je nog gebruik maken van de ‘oude aangifte.’, maar we adviseren van harte vandaag nog over te stappen en de eenvoud en snelheid van onze nieuwe functies te ervaren!